Wnętrze z pazurem

  • Weronika2_32
  • Weronika2_31
  • Weronika2_30
  • Weronika2_29

W dzisiejszych czasach zwierzęta to tacy sami domownicy jak my. Zależy nam na nastroju i szczęściu naszych czworonożnych przyjaciół. Nasi Koci Przyjaciele to zwykle zwierzęta niewychodzące, całe życie spędzające w czterech ścianach. Czekając niecierpliwie na każdy nasz powrót z pracy.  Tym bardziej wnętrze musi być dla nich odpowiednio dostosowane i ciekawe.

Brak odpowiednich instalacji i dostosowania naszych mieszkań może rodzić wiele problemów behawioralnych, a także medycznych.

Kot to wyjątkowe zwierzę. Jego sposób poruszania to nie tylko zakres "podłogowy" to zdecydowanie zakres trójwymiarowy. Dziś nie wystarczy, że w naszych starannie zaprojektowanych wnętrzach umieścimy przypadkowy, zwyczajny drapak niedopasowany stylem i kolorem, który zwyczajnie zniweczy cały trud architekta wnętrz.

Potrzeby ludzkie i kocie z łatwością można połączyć. W naszych domach mamy mnóstwo niewykorzystywanej przez nas przestrzeni... zazwyczaj tej pod sufitem, gdzie trudno jest      nam dosięgać.

"Kotełki" dużo śpią nawet 3/4 całej doby, a ich aktywność zwykle ogranicza się do zmierzchu i świtu. Potrzebują ciasnego schowka, budki w której będą mogły usnąć.

Często z miłości chętnie dzielimy się też każdym fragmentem naszego domu, a pupil może oblegać naszą kanapę, czy też spać w naszym łóżku. Jednak Kot to indywidualista, a co za tym idzie musi mieć własną, wyłącznie swoją przestrzeń do ukrycia, spania, czy też obserwacji.

Plac zabaw dla Kota jak i inne elementy projektowane muszą uwzględniać cechy charakteru, potrzeby danego osobnika. Należy zawsze wziąć pod uwagę rasę naszego pupila, bo wpływa na wielkość projektowanych instalacji, ale też na jego temperament, umiejętności i kondycję.

Kot też potrzebuje trochę czasu na zapoznanie się z własnym miejscem, aklimatyzacja to kwestia bardzo indywidualna.

Wnętrze z pazurem to nie tylko kocia przestrzeń, ale to też miejsce funkcjonowania człowieka. Konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie ścian wokół misek, oraz kuwety tak aby sprzątanie było tu łatwością, a nie udręką.

Dobrze jest, aby wnętrze było bezpieczne, pozbawione lekkich wolno-stojących donic z kwiatami, a wszystkie tkaniny odporne były na kocie pazurki. Projektowanie takiego wnętrza to duża odpowiedzialność, bo sprostać musi oczekiwaniom dwojga  tak odmiennych  Istot.

Czytaj więcej

No Comments Yet.

Leave your comments